«Медовий місяць, тривалістю в життя…»: чи це можливо?
«Медовий місяць, тривалістю в життя…», - пише в передмові до відомої книги про природне планування родини.
Але чи це можливо? Чи можливо зберігати такий вогонь, аби відчувати медовий смак стосунків все життя?
Дійсно, отой смак наших взаємин, як і смак будь-якої страви, залежить від багатьох інгредієнтів. Але, безперечно, статеві стосунки - це один з найголовніших компонентів: на чому вони побудовані, на який засадничих принципах, яку мають мету.
Довіра, відкритість до життя, екологічність, висока ефективність, повага до волі та гідності в подружжі, - саме це і забезпечують природні методи планування родини, або так звані методи розпізнавання плідності (далі МРП).
Відомо, що ці методи базуються на циклічній природі жінки і передбачають самоспостереження за певними ознаками плідності, що мають гормонозалежну основу. Дані спостережень, залежно від виду МРП, заносяться на карту спостережень, і робляться висновки про плідний (фертильний) чи неплідний (нефертильний) період в циклі жінки.
Але з якою ефективністю?
Симптотермальний метод, вчителем та консультантом якого я є, надає ефективність від 0,4-2 Індексу Перля, що порівнюється із сучасними гормональними контрацептивами, але без абортивного ефекту, негативного впливу на життя та здоров’я жінки (1);(2).
За рахунок чого така ефективність?
За рахунок поєднання спостереження за трьома основними ознаками плідності та ряду додаткових ознак, які дають безпосередню кореляцію і допомагають з більшою точністю визначити настання овуляції, а отже, фертильного періоду.
Чи може симптотермальний метод (далі ст. метод) застосовуватися для пар, що бажають або мають труднощі, аби завагітніти?
Існують дослідження, які підтверджують, що при застосуванні ст. методу майже в 2 рази збільшуються шанси зачаття в пар з неясною природою безпліддя.
А також для пар, які раніше не могли завагітніти у часі до 2-х років, метод збільшив ці шанси до 56% вірогідності (3).
Крім того, симптотермальний метод - це чудова безкоштовна і глибинна діагностика здоров’я жінки, не лише репродуктивного, але й стану цілого організму. Він допомагає певною мірою продіагностувати гормональний баланс в організмі, і найголовніше виявити прогалини і відреагувати вчасно.
Я, як вчитель та консультант з методу, навчаю жінок, дівчат, пари (наречених чи подружжя) уже більше 12 років. Крім того, ми з чоловіком самі є поціновувачами методу, а також застосовуємо його в нашому сімейному житті для різних цілей: відкладення чи зачаття, а також в період лактаційної аменореї. Досвід і роботи, і особистої практики допомагає здійснювати розумний та ефективний супровід пар та жінок не залежно від віку, мети, регулярності чи нерегулярності циклів, попереднього досвіду чи тих обставин, в яких зараз знаходиться жінка: після відміни гормональних препаратів, під час годування грудьми, у часі після пологів чи перехідному періоді перед менопаузою.
Медовий смак ваших стосунків формуєте ви самі. Що покладете в основу вашу інтимного життя: довіру чи страх, гідність чи використання, екологічність чи знищення власного здоров’я, - вирішувати вам.
Мені виглядає, що природне завжди краще штучного, хоча й потребує інколи певних зусиль.
Посилання
1.https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/family-planning-contraception
2. Frank-Herrmann, J.Heil, et. The effectiveness of a fertility awareness based method to avoid pregnancy in relation to a couple's sexual behaviour during the fertile time: a prospective longitudinal study. Human Reproduction pp. 1-10, 2007
3. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28185073/
Natural conception rates in subfertile couples following fertility awareness training
P Frank-Herrmann et al. Arch Gynecol Obstet. 2017 Apr.