Післяпологовий період є одночасно легким, і складним, радісним, і тривожним

Післяпологовий період є одночасно легким, і складним, радісним, і тривожним

Народження нового життя, унікальність кожної особи:

"Усмішка твоя — єдина,

Мука твоя — єдина,

Очі твої — одні (...)” *В.Симоненко

Маленька крихітна дитинка, яка цілком залежить від вас. Це велика відповідальність. Ви розумієте, що від ваших рішень залежить її майбутнє. І новоспечена мама зустрічається з 1000 і одним питанням, як бути. 

Особливо, якщо це були ваші перші пологи, і все, що ви будете переходити,  для вас  вперше. Але й для тих, в кого уже є діти. Бо щоразу це ніби по-іншому, по-новому.

І тому дуже часто мама у післяпологовому часі цілком зосереджена на дитині чи дітях. Це цілком природно. Проте у такому випадку може забуватися той факт, що вона перш за все жінка. І чоловік очікує від неї уваги і тепла, а також інтимних зустрічей.

Жінка у цьому часі буває дуже наляканою, адже боїться негайно завагітніти знову. І це зрозуміло, і нормально. Наприклад, Всесвітня Організація Охорони Здоров”я рекомендує робити перерву між вагітностями у 2 роки. Бо, дійсно, вагітність попри її красу та важливість, все ж потребує багато зусиль та відбирає багато ресурсів, і не тільки вагітність, але й народження, і материнство, зокрема, на перших місяцях, коли дитинка ще дуже крихітна.

Гормональний фон породілі  нестабільний, тому вона може піддаватися депресії та тривозі. І на жаль, не розуміючи основних механізмів роботи репродуктивної системи у післяпологовому періоді, може або зовсім уникати сексуальної близькості, або іти на застосування контрацептивів.

Отож, нерідко жінки під тиском, піддаючись вмовлянням, роблять стерилізацію, або ж ставлять внутріматкові системи чи спіралі, готові приймати гормональні препарати чи засоби, або ж приходять до бар'єрних методів типу презервативів чи перерваного статевого акту.

Стерилізація є незворотною та несе колосальні наслідки для організму.

Внутрішньоматкові спіралі та системи мають абортивний ефект, та відомі своїми ризиками позаматкових вагітностей. Гормональні препарати типу КОКів протипоказані після пологів, прогестинові аналоги також частково абортивні і впливають на здоров’я жінки.

Ну, а бар'єрні методи не є достатньо ефективними, аби на них покладатися. Застосування механічних засобів викликає подразнення та запалення внутрішніх та зовнішніх статевих органів, які після пологів і так потребують відновлення. 

Натомість симптотермальний метод може бути застосований після пологів і є достатньо ефективним, аби допомогти відтермінувати наступну вагітність і зберегти здоров”я. 

Крім того, він не передбачає якихось додаткових, чи виняткових зусиль чи знань. Спостереження за ознаками плідності проводяться так, само як і в звичному періоді. Разом з тим, післяпологовий період має свої особливості в правилах інтерпретації і потребує окремої консультації, або навчання, аби ці моменти не упустити.

Додам, що сама переходила післяпологове відновлення циклів двічі, користуючись ст методом, тому знаю про усі нюанси не з книжок, і певною мірою, можна сказати, спеціалізуюся саме на післяпологовому періоді. Серед моїх учениць - багато молодих мам, які або вперше приходять в метод, або уже вагітніли, плануючи дітей по методу, а тепер хочуть відкласти наступне зачаття дитини.

Більше про особливості післяпологового періоду, зміни у жіночій психіці та фізіологічних процесах, про те, як швидко можуть відновлюватися наші цикли (будуть менструації), і фактори, що цьому можуть сприяти, а також про екологічне грудне вигодовування, чи воно є “гарантією” неможливості стати батьками несподівано і негадано, зможете почути з вебінару.

Також запрошую вас на онлайн курс вивчення симптотермальному методу розпізнавання плідності "Секрети щастя та гармонії"